Mezoterapia to popularny i bardzo skuteczny zabieg kosmetyczny, który stosuje się m.in w celu odmłodzenia skóry. Zabieg wpływa również na jej odżywienie, ujednolicenie kolorytu czy likwidację blizn i z powodzeniem może być wykonywany praktycznie na każdą część ciała. W klinikach medycyny estetycznej można skorzystać z usług mezoterapii igłowej oraz mezoterapii mikroigłowej. W tym artykule pokażemy, czym różnią się wskazane zabiegi. Zapraszamy do lektury.
Główne różnice pomiędzy mezoterapią igłową i mikroigłową
Główna różnica pomiędzy oboma zabiegami polega na różnym sposobie wprowadzania substancji aktywnych pod skórę pacjentki. Już sama nazwa zabiegów wskazuje na to, że do ich realizacji wykorzystywane są różnego rodzaju igły.
Mezoterapia igłowa polega na iniekcji pod skórę substancji farmakologicznej na głębokość około 3 mm. W tym zabiegu kluczowe znaczenie ma dobranie odpowiedniego preparatu – to od niego bowiem zależeć będą efekty. Ważne jest również wprowadzenie substancji aktywnych na odpowiednią głębokość. Po przeprowadzonej sesji mogą występować drobne sińce i obrzęki, jednak w większości przypadków znikają one już po 2-3 dniach po mezoterapii.
Mezoterapia mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry za pomocą specjalnego urządzenia Derma Pen. Jego głowica wyposażona jest w kilkanaście cieniutkich mikro igiełek. Podczas wykonywania nakłuć pod skórę wprowadzana jest substancja aktywna, która rewitalizuje skórę, ale to nie jej podanie ma największe znaczenie. Dzięki powstałym mikrouszkodzeniom skóra wykorzystuje swoje naturalne zdolności do odbudowy, zwiększając jędrność, napięcie i elastyczność.
Czy warto skorzystać z mezoterapii?
Oba zabiegi mezoterapii cechują się wysoką skutecznością, a ich efekty widać już po pierwszym zabiegu. Mezoterapia należy do bezpiecznych zabiegów kosmetycznych, które można z powodzeniem wykonywać przez cały rok. Dodatkowym jej atutem jest to, że powoduje bardzo pozytywne efekty przy każdym typie cery, a sam zabieg jest krótki. Po jego przeprowadzeniu skóra jest bardziej elastyczna i jędrna, a zmarszczki i przebarwienia skórne są redukowane, poza tym działanie obu zabiegów różni się. Wybór konkretnej technologii powinien być uwarunkowany indywidulanymi oczekiwaniami.