Nigdy nie jest za późno na to, by zacząć o siebie dbać. Wśród osób, które chcą coś w sobie zmienić i jeszcze lepiej zadbać o swoją sylwetkę, bardzo dużą popularnością cieszą się zabiegi modelujące ciało, których działanie nie jest skierowane na wyszczuplenie sylwetki, lecz usunięcie zbędnych centymetrów w miejscach opornych na ćwiczenia lub powiększenie danych partii. W tym tekście przygotowaliśmy dla Was informacje o dwóch topowych zabiegach, dzięki którym wymodelujecie ciało zgodnie z Waszymi potrzebami. Poznajcie lipotransfer oraz lipolizę iniekcyjną. Na czym polegają i kiedy są stosowane? Zapraszamy do lektury.

Czym jest lipotransfer?

Lipotransfer to zabieg z zakresu modelingu ciała, który polega na przeszczepie tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała pacjenta do drugiej. To bezpieczna i naturalna metoda na modelowanie sylwetki, dzięki której możliwe jest również odmłodzenie skóry poprzez redukcję oznak jej starzenia, a także wypełnienie ubytków tkankowych. Lipotransfer stosowany jest między innymi w zabiegach powiększania piersi, wygładzania zmarszczek, czy też wypełniania ust. Tłuszcz jako wypełniacz to naturalny składnik, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywany na różne partie ciała. Dzięki niemu możliwe jest również uniesienie i powiększenie pośladków, odbudowa naturalnej tkanki po usunięciu implantów, poprawa jędrności skóry oraz uzupełnienie jej ubytków, blizn i nierówności.

Lipoliza iniekcyjna – na czym polega?

Kolejnym z zabiegów modelowania sylwetki jest lipoliza iniekcyjna. Metoda ta polega na rozbijaniu i rozpuszczaniu komórek tłuszczowych przy pomocy roztworu fosfatydylocholiny i deoksycholatu. Substancje podawane są podskórnie w formie zastrzyku. W ten sposób uwalniane są toksyny i tłuszcz, które wydalane są z organizmu przez układy naczyniowy i limfatyczny, a także gruczoły potowe. Zabieg ten jest nieinwazyjny i bezpieczny dla organizmu. Najlepsze efekty widoczne są po zastosowaniu serii kilku (około 6) zabiegów. Lipoliza iniekcyjna to skuteczny sposób na modelowanie sylwetki i zmniejszenie obwodów określonych partii ciała – brzucha, ramion, ud czy bioder. Pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej również z miejsc, gdzie trudno to zrobić przy pomocy ćwiczeń i diety.