Stan skóry wokół oczu ma bardzo duży wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. To również miejsce, które jest bardzo delikatne i posiada cienką strukturę, przez co jest jeszcze bardziej podatne na starzenie się. Prawidłowa pielęgnacja skóry wokół oczu może pomóc Wam zatrzymać młody i świeży wygląd twarzy. Aby skutecznie zadbać o stan skóry wokół oczu, warto zdecydować się na skorzystanie z dedykowanych zabiegów. Co oferuje obecnie medycyna estetyczna?

Nici PDO w walce z kurzymi łapkami

Cienka skóra wokół oczu jest bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Najgłębszymi i najszybciej powstającymi są tzw. kurze łapki zlokalizowane w okolicy zewnętrznego kącika oka. Najskuteczniejszą metodą wygładzenia tych bruzd jest zastosowanie rozpuszczalnych nici PDO, których działanie opiera się na „zablokowaniu” mechanizmu powstawania zmarszczek. Nici wszczepione w mięsień okrężny oka osłabiają jego funkcję, a także wyraźnie poprawiają kondycję skóry – napinają ją i pogrubiają dzięki wzmocnieniu mięśni i ścięgien. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest również pobudzenie procesów regeneracyjnych – produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność skóry.

Modelowanie twarzy z kwasem hialuronowym

Bardzo popularnym i jednocześnie skutecznym sposobem na zadbanie o skórę wokół oczu jest modelowanie twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. To związek, który naturalnie występuje w strukturze skóry ludzkiej, dlatego jest w pełni przyswajalny przez organizm i rzadko zdarza się efekt jego odrzucenia. Ponadto kwas hialuronowy jest bezpieczny – znajduje swoje zastosowanie również w produkcji kosmetyków. Zabieg z jego udziałem polega na wstrzykiwaniu związku pod skórę w wybranych miejscach, w tym wypadku w okolicach oczu. Metoda ta pozwala na wypełnienie bruzd i zmarszczek skórnych, a także stymuluje komórki organizmu do jeszcze szybszej pracy i regeneracji. W związku z tym efekty odmłodzenia i zadbanej skóry wokół oczu widoczne są bardzo szybko i po każdym zabiegu utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy.

Na zabieg modelowania twarzy z użyciem kwasu hialuronowego najczęściej decydują się kobiety po 30-40 roku życia, kiedy znacznie spada naturalne stężenie tego związku w skórze. Zabieg ten pozwala również na poprawę konturów twarzy i nadaje skórze kolorytu i promienności. Dzięki niemu skóra wokół oczu będzie odpowiednio nawilżona, napięta i jędrna.

Mezoterapia mikroigłowa, czyli DermaPen – na czym polega?

Mezoterapia mikroigłowa DermaPen to nowoczesny i skuteczny sposób na pielęgnację skóry twarzy w okolicach oczu i nie tylko. Zabieg ten polega na regeneracji i jednoczesnym pobudzeniu włókien kolagenowych w strukturze skóry. Efekt ten uzyskuje się poprzez nakłuwanie twarzy za pomocą mikroigieł, które, pulsując wprowadzają substancje odżywcze do naskórka. Mimo, że jest to zabieg inwazyjny, to ból i dyskomfort praktycznie nie są odczuwalne, co jest dodatkowym atutem tej techniki zabiegowej. Po nakłuciu, komórki natychmiast przystępują do regeneracji i produkcji elastyny i kolagenu. Dzięki temu skóra w okolicach oczu pacjenta sama się odbudowuje i regeneruje, a efekty widać już po pierwszym zabiegu. Wśród korzyści płynących z zastosowania techniki DermaPen można wymienić między innymi: wyrównanie kolorytu skóry, redukcję zmarszczek, zmniejszoną widoczność porów, redukcję blizn pourazowych i trądzikowych, a także worków i cieni pod oczami oraz wzrost jędrności i elastyczności skóry twarzy.

Tak zadbane okolice oczu korzystnie wpłyną na Wasze samopoczucie, a wybór nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej sprawi, że jeszcze dłużej będziecie cieszyć się młodym wyglądem – przekonajcie się!