Być może nazwa „wampirzy lifting” jest dla Ciebie lekko przerażająca i mało zachęcająca. Jeśli jednak dowiesz się, co to za zabieg i jakie efekty przynosi, prawdopodobnie całkowicie zmienisz zdanie!

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest to preparat, który pozyskuje się z krwi własnej – dlatego zabieg z jego wykorzystaniem określany jest jako „wampirzy lifting”. Z kolei określenie „bogatopłytkowe” wzięło się stąd, że stężenie płytek krwi w PRP jest większe porównaniu do osocza fizjologicznego.

Ciekawostką jest, że po raz pierwszy PRP zostało wykorzystane nie podczas zabiegu medycyny estetycznej, ale operacji kardiochirurgicznej (przeprowadzonej w 1987 roku). Od tego czasu stosuje się je m.in. w leczeniu ran i owrzodzeń, terapii bólu, a także chirurgii twarzowo-szczękowej. Ponadto osocze bogatopłytkowe znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.

Wampirzy lifting – sposób na odmłodzenie skóry, walkę z rozstępami skórnymi i nie tylko

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym stosowana jest w celu poprawy nawilżenia oraz elastyczności skóry twarzy, a także szyi i dekoltu. Dlatego zabieg ten poleca się osobom chcącym pozbyć się kurzych łapek i innych oznak starzenia się skóry.

Podanie na skórę PRP powoduje również zmniejszenie widoczności cieni pod oczami. Warto z tego skorzystać, jeśli chcesz, aby Twoja skóra wyglądała nie tylko młodo, ale i promiennie i świeżo.

Ponadto jest to zabieg, który pomaga w walce z rozstępami skórnymi, ponieważ zwiększa liczbę włókien elastyny, a także powoduje ich pogrubienie oraz wydłużenie. Wykorzystuje się go również w leczeniu blizn (także tych potrądzikowych).

Jak widać, zabieg z użyciem PRP ma szerokie zastosowanie. Pozostaje jeszcze pytanie, jaka jest cena wampirzego liftingu? Waha się od 600 zł do 2000 zł. W przypadku stosowania PRP na skórę głowy jest wyższa.