Kurze łapki to zmora nie tylko starszych, ale i młodych kobiet, ponieważ mogą pojawić się już po 25. roku życia. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, aby wygładzić pierwsze zmarszczki i zapobiegać powstawaniu nowych. Jednych z nich są nici PDO – dowiedz się, czym są i jakie mają zalety!

Jak powstają kurze łapki?

Kurze łapki to potoczna nazwa zmarszczek, które tworzą się wokół oczu. To jedna z pierwszych oznak starzenia się skóry, która może pojawić się już po 25. roku życia. Jakie są przyczyny ich powstawania?

  • Aktywna mimika twarzy – emocje są widoczne na twarzy i to nie tylko w danej chwili. Kurze łapki są zazwyczaj bardziej widoczne u osób, które często się śmieją.
  • Czynniki zewnętrzne, takie jak niska temperatura i promieniowanie ultrafioletowe.
  • Niezdrowy styl życia, czyli dieta uboga w antyoksydanty (witaminę A, C, E i polifenole), nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów oraz stresujący tryb życia.
  • Inne czynniki, takie jak niewłaściwa pielęgnacja skóry, zmiany hormonalne czy predyspozycje genetyczne.

Niektóre z tych czynników możesz wyeliminować w prosty sposób. Niestety na inne nie masz wpływu. Dlatego warto też wiedzieć, jak pozbyć się kurzych łapek, gdy już się pojawią.

Jak pozbyć się kurzych łapek?

Jedną z metod na pozbycie się oznak starzenia się skóry są nici PDO. Skrót „PDO” oznacza polidioksanon, czyli silne syntetyczne włókno, które wraz z upływem czasu rozkłada się w skórze.

Nici wprowadza się w miejsca, które wymagają wygładzenia i regeneracji. Robi się to za pomocą bardzo cienkich igieł, wykorzystując naturalne linie napięcia twarzy. Jednak bez obaw – taki zabieg nie ma wpływu na rysy twarzy. Efekt, jaki się uzyskuje, jest naturalny.

Nici PDO wpływają na pracę mięśni, które odpowiadają za mimikę twarzy. Osłabiają ich aktywność, co zmniejsza ryzyko powstawania zmarszczek. Poza tym pomagają pozbyć się oznak starzenia, które już pojawiły się na twarzy. To dzięki temu, że stymulują produkcję kolagenu i tworzą swego rodzaju rusztowanie na skórze, a tym samym poprawiają jej sprężystość i elastyczność.