Pragniesz, aby Twoje wargi były pełne i podkreślone? W takim razie warto, żebyś zapoznała się z działaniem kwasu hialuronowego (HA). To naturalny związek, który znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i pomaga zadbać o piękny wygląd.

Jak działa kwas hialuronowy?

Jest to związek, który po raz pierwszy wyizolowano oraz opisano w 1934 roku. Od tego czasu co jakiś czas pojawiały się informacje na temat jego dobroczynnych właściwości. Dziś wiadomo, że ze względu na nie może mieć szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Coraz więcej kobiet docenia korzyści płynące z powiększania i nawilżania ust kwasem hialuronowym.

Oto jak działa ten popularny związek:

  • zapobiega utracie wody,
  • łagodzi podrażnienia,
  • przyspiesza proces regeneracji,
  • pomaga pozbyć się oznak starzenia się skóry,
  • wzmacnia barierę hidrolipidową.

W związku z tym stosowany jest zarówno w celu powiększenia i nawilżenia ust, jak i poprawy kondycji skóry twarzy. Sprawia, że jest lepiej nawilżona, elastyczna i wygląda młodziej.

Powiększanie i nawilżanie ust kwasem hialuronowym – czyli jak sprawić, aby wargi były pełne i podkreślone

Asymetria, czy mała objętość ust, jest najczęściej uwarunkowana czynnikami genetycznymi. Nie oznacza to jednak, że nie masz nic do powiedzenia w tej kwestii. Możesz zmienić wygląd ust za pomocą HA.

Ten naturalny związek sprawia, że wargi są lepiej nawilżone i stają się pełniejsze. Poza tym ma pozytywny wpływ na koloryt – po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego jest on wyraźniejszy i jednolity.

Jak wygląda zabieg z powiększania ust z jego wykorzystaniem? Nie jest skomplikowany i bolesny – przed wstrzyknięciem kwasu, na usta nakładany jest krem o właściwościach znieczulających (a jeśli masz niski próg bólu, możesz poprosić o silniejszy środek stosowany w stomatologii). Następnie HA  jest wstrzykiwany w usta. Dzięki temu, że jest bardzo plastyczny, doskonale uzupełnia miejsca, którym brakuje objętości i sprawia, że wargi stają się pełne.