Marzysz o idealnej, proporcjonalnej sylwetce? O tym, aby tłuszcz odkładał się będzie jedynie w tych miejscach, w których sobie tego zażyczysz? Chciałbyś mieć figurę klepsydry? Jeśli tak, to lipotransfer jest zabiegiem stworzonym właśnie dla Ciebie!

Na czym polega zabieg?

Lipotransfer to w pełni naturalna metoda modelowania sylwetki. Polega ona na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej – niechciany tłuszcz jest usuwany z brzucha i boczków, a następnie wszczepiany w piersi i pośladki. Skuteczność i nieinwazyjność zabiegu opiera się na tym, że materiał wszczepiany pochodzi bezpośrednio od pacjenta. Pobrana tkanka zostaje odwirowana i wzbogacona o komórki macierzyste, które dodatkowo regenrują skórę wokół miejsca zabiegu. Przeszczepione komórki tłuszczowe szybko zaczynają zachowywać się jak pozostałe komórki znajdujące się w danym miejscu w ciele. Komórki macierzyste zaczynają się dzielić i rozpoczynają procesy naprawcze. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są bezpośrednio po jego przeprowadzeniu.

Lipotransfer niesie za sobą podwójną korzyść. Z jednej strony bowiem tłuszcz usuwany jest z miejsca w ciele, w którym jest zbędny, z drugiej natomiast, wszczepienie go w konkretne okolice daje efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry. Jest to więc prosty sposób na modelowanie sylwetki i uzyskanie efektu szczupłej talii i krągłości klepsydry.

Jakie efekty możesz uzyskać?

Opisywana metoda polecana jest osobom, którym zależy na poprawie wyglądu zarówno całej sylwetki, jak i poszczególnych części ciała. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu tłuszczu pacjenta, dzięki czemu uzyskane efekty odbierane są jako naturalne. Jest to metoda znacznie mniej inwazyjna aniżeli stosowanie implantów lub wypełniaczy. Dodatkowo nie wymaga ona długotrwałej hospitalizacji.

Z zabiegu skorzystać można, chcąc powiększyć piersi bądź wyrównać ich asymetrię, podnieść i wymodelować pośladki czy też odmłodzić wygląd dłoni. Lipotransfer sprawdzi się w obrębie twarzy przy wypełnianiu zmarszczek i bruzd, korekcie owalu twarzy, wiotkości skóry (w tym i policzków), jak również wypełnianiu ust.

Lipotransfer jest więc bezpieczną metodą pozwalającą zrealizować marzenia o pięknej sylwetce, a także młodym i jędrnym ciele bez konieczności przeprowadzania żmudnych i nieefektywnych ćwiczeń, diet oraz serii zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki jednemu zabiegowi, możesz „przemodelować” swoje ciało!