Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i czuć się atrakcyjnie, a przy tym nie poświęcać długich godzin na perfekcyjny makijaż. Jednym z ważniejszych elementów wpływających na wygląd twarzy są brwi. Można nadawać im idealny kształt poprzez regulację, stosowanie henny, pomad i żeli, ale bywa to bardzo czasochłonne. W takich sytuacjach na ratunek przychodzi makijaż permanentny brwi, który pozwoli na uzyskanie różnych efektów. Poniżej podpowiadamy, którą technikę wybrać, chcąc zagęścić optycznie brwi.

Microblading – naturalny i subtelny efekt

Jednym z rodzajów makijażu permanentnego, na jaki możemy się zdecydować, jest makijaż brwi wykonany metodą piórkową, czyli tzw. microblading. Jest to trwały makijaż, który wykonuje się ręcznie i w znieczuleniu. Używa się do tego sterylnych igieł, przy pomocy których bardzo precyzyjnie rysuje się pojedyncze włoski, dlatego też cały proces daje wyjątkowo naturalny efekt.

Dla kogo microblading?

Microblading to rozwiązanie dla każdego, kto pragnie cieszyć się naturalnymi brwiami o idealnym kształcie przez długi czas. Jest to również odpowiednia metoda dla osób, które mają potrzebę uzupełnienia braku włosków w linii brwi. Oczywiście niezwykle ważne jest również to, że metoda piórkowa pozwala wykonać rekonstrukcję brwi po przebytej chorobie, wyrównać asymetrię czy wypełnić powierzchnię blizn na łuku brwiowym.

Microblading krok po kroku

Zanim osoba wykonująca zabieg przystąpi do pracy, konieczne jest odpowiednie przygotowanie.  Aby uzyskać jak najlepszy efekt, najpierw dobiera się kolor pigmentu pasujący do karnacji i oprawy twarzy. Następnie powstaje zarys nowych brwi, który zostaje zatwierdzony, lub dokonuje się ewentualnych poprawek. Dopiero po pełnej akceptacji klientki linergistka podaje lekkie znieczulenie i przystępuje do wykonywania  serii mikronacięć o kształcie włosków. W te nacięcia jest następnie wprowadzany barwnik.

Microblading pozwala uzyskać piękne brwi o regularnym kształcie, wykonane bez efektu sztuczności. Jeśli cenisz wysoką jakość i długotrwałe efekty, wato zdecydować się na makijaż permanentny metodą piórkową. Jest ona bowiem gwarantem pięknego, naturalnego wyglądu brwi na długi czas.