Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu, która oznacza „ Starożytną drogę do piękna”.

Jest to wspaniały rytuał, który narodził się w Japonii około XIV wieku i  był  ściśle zastrzeżonym masażem dla członków rodziny  cesarskiej.

Masaż jest głęboką kombinacją różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców co ma duży wpływ na stymulację skóry i produkcję odżywczych składników.

Celem masażu jest określenie kondycji skóry twarzy.  Masaż uaktywnia nerwy twarzy  a tym samym zwiększa przepływ krwi i limfy co prowadzi do naturalnego liftingu twarzy.

Rytuał  ten niweluje napięcia mięśniowe , które powodują zmarszczki mimiczne,  oczyszcza skórę z toksyn, niwelują nadmierne napięcia  w okolicy karku, szyi, klatki piersiowej, stymulują produkcję kolagenu i elastyny.

Kobido zmniejsza efekty bruksizmu, walczy ze stresem, niweluje ból głowy, zapewnia pełny relaks i odpoczynek. Dzięki swoim walorom znany jest jako „niechirurgiczny lifting twarzy”.

Masaż w połączeniu z bańką chińską, której historia znana jest sprzed 3000 lat daje niesamowite rezultaty, ponieważ po zastosowaniu bańki dochodzi do wynaczynienia krwi z naczyń krwionośnych (dochodzi do niewielkiego odczynu skóry). Bańka chińska  powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych a tym samym wpływa na lepsze  ukrwienie i odżywienie tkanek, oczyszcza z produktów przemiany komórkowej, toksyn znajdujących się w naszym organizmie oraz odprowadza zastoje limfatyczne.

Bańka chińska w połączeniu z masażem znamiennie wpływa na rozluźnienie mięśni powodując likwidację głębokich bruzd a nawet  a nawet zmianę rysów twarzy.

Na koniec takiego rytuału  dobrze jest dobrze jest wykonać taping estetyczny,  plastrami które wykonane są z wysokiej jakości bawełny a ich elastyczność porównywalna jest  z ludzką skórą.

Taping estetyczny unosi skórę nad powięzią,  wpływa to na  możliwość swobodnego przepływu limfy, poprawia cyrkulację krwi i dotlenienia tkanek.  Taka aplikacja może być noszona  od minimum 6 godzin do kliku dni.

Połączenie tych trzech niesamowitych sztuk daje niesamowite  efekty końcowe dla naszego ciała i duszy. Jeśli więc boicie się ingerencyjnych  zabiegów   medycyny estetycznej to połączenie tych trzech niesamowitych rytuałów  jest najlepszą alternatywą dla wszystkich którzy chcą  zadbać o swój wygląd w naturalny sposób.

Autor: Izabela Pałucka specjalistka KOBIDO

Już dziś zarezerwuj swój termin!

Telefon 530 787 432