Wymodelowane pośladki i smukłe uda to marzenie każdej kobiety – zwłaszcza teraz, gdy wielkimi krokami zbliża się lato, plażowanie i stroje podkreślające sylwetkę. Okazuje się, że medycyna estetyczna w tym wypadku daje wiele możliwości. Warto skorzystać z lipolizy iniekcyjnej, która szybko da pożądane efekty. Czym cechuje się ten zabieg? Jakie ma zalety? Dlaczego warto na niego postawić?

Sprawdź, jak uzyskać kształtne pośladki bez żmudnych ćwiczeń!

Modelowanie sylwetki

Lipoliza aktualnie cieszy się coraz większym uznaniem. Dzięki temu skutecznemu zabiegowi nie musimy martwić się bolesnymi i trudnymi ćwiczeniami, na które nie zawsze mamy czas i ochotę. Dzięki medycynie estetycznej modelowanie sylwetki może przebiegać sprawnie i bez wyrzeczeń! Lipoliza pozwoli usunąć niepożądaną tkankę tłuszczową z pośladków i ud przy czym nie wymaga interwencji chirurgicznej, co jest sporą zaletą.

Lipoliza iniekcyjna wiąże się ze wstrzyknięciem specjalnego preparatu pod skórę. Ma on za zadanie wywołać kontrolowany stan zapalny, przez co pękają błony komórek tłuszczowych. To z kolei sprawia, że dochodzi do rozpadu trójglicerydów, które trafiają do wątroby (są z niej usuwane). Przyspieszenie tego procesu osiągniemy wtedy, gdy zastosujemy limfatyczny masaż. Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, a po lipolizie skóra jest zaczerwieniona i występuje obrzęk. Taki stan rzeczy utrzymuje się kilka dni.

Lipoliza iniekcyjne – efekty zabiegu

Przede wszystkim można liczyć na wymodelowanie i wyszczuplenie, jak też napięcie i wygładzenie skóry – uda stają się one smuklejsze, a pośladki uniesione i sprężyste. Lipoliza pozwala również na widoczną redukcję cellulitu. Zabieg zazwyczaj wykonuje się od dwóch do pięciu razy w ciągu kilku tygodni. Metoda ta jest wskazana zarówno u osób z nadwagą, jak i u osób szczupłych. To dosyć prosty zabieg, powszechnie dostępny w gabinetach medycyny estetycznej.