W zabiegach z zakresu medycyny estetycznej wykorzystuje się m.in. kwasy huminowe. Warto zastanowić się nad tym, czym one są, jakie mają działanie i kiedy najlepiej je zastosować.

Czym są kwasy huminowe?

Kwasy huminowe to związki chemiczne, które powstają wskutek rozkładu biomasy roślinnej. Znajdziemy je m.in.: w torfie roślinnym, w węglach utlenionych czy też w herbacie, kawie, chlebie, a nawet w pieczonym mięsie. W produktach spożywczych występuje jednak ich znikoma ilość. Medycyna estetyczna wykorzystuje wiele zalet kwasów huminowych, dlatego zabiegi z nimi cieszą się dużą popularnością. Wśród nich znajduje się m.in. Architect Peel. To zabieg, który skutecznie zredukuje zmarszczki, odmłodzi skórę, a także odpowiednio ją nawilży.

Kiedy stosować kwasy huminowe?

Kwasy huminowe rekomendowane są w licznych sytuacjach medycznych. Przede wszystkim zalecane są osobom, które zmagają się z zanieczyszczoną skóra twarzy, utratą jej elastyczności i jędrności, blasku, a także z rozszerzonymi porami. Ponadto wykorzystywane są także w zabiegach odmładzających, ponieważ skutecznie wygładzają skórę, redukują zmarszczki, a także odpowiadają za dotlenienie i detoksykację skóry. Efekty tych zabiegów widoczne są już po pierwszym razie, a ich wzmocnienie można uzyskać po zastosowaniu serii. Liczba zabiegów oraz ich częstotliwość ustalana jest indywidualnie dla każdej pacjentki.

Przeciwwskazania do stosowania kwasów huminowych

Ze względu na swój skład i działanie kwasy huminowe powinny być stosowane bardzo odpowiedzialnie. Każdorazowo warto zasięgnąć porady lekarza lub specjalisty w renomowanej klinice medycyny estetycznej. Do przeciwwskazań do zastosowania zabiegów z kwasami huminowymi należą m.in.:

  • ciąża;
  • okres laktacji;
  • opryszczka;
  • łuszczyca;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • niektóre leki, które mogą wywołać reakcje alergiczne w połączeniu z kwasami.

Zasady te dotyczą także zabiegu Architect Peel. Jeżeli nie ma przeciwwskazań do zastosowania kwasów huminowych, to mogą okazać się skutecznym wyborem w ramach zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, w tym zabiegów odmładzających.