Medycyna estetyczna stale się rozwija, dzięki czemu w klinikach oferowane są innowacyjne zabiegi antystarzeniowe. Dzięki nim możliwe jest wdrożenie nowoczesnej i skutecznej kuracji, która zahamuje proces starzenia, zredukuje jego negatywne efekty, a także przywróci skórze młodzieńczy wygląd, a wszystko to bez efektu sztuczności i przerysowania. Prawdziwą innowacją są stymulatory tkankowe. Gwarantują wysoką skuteczność działania i jednocześnie są w pełni bezpieczne dla pacjentek. Na czym polega ich stosowanie?

Stymulatory tkankowe w kuracjach antystarzeniowych

To jedna z najbardziej innowacyjnych metod wykorzystywanych w zabiegach odmładzających. Stymulatory tkankowe powstają bezpośrednio z ludzkiego DNA i RNA, dzięki czemu ludzki organizm nie ma większych problemów z ich przyswojeniem. Po zaaplikowaniu stymulatorów tkankowych dochodzi do stymulacji działania komórek macierzystych, które odpowiadają za produkcję elastyny i kolagenu. Wraz z wiekiem zdolność organizmu do produkcji tych związków spada, co przekłada się na obniżenie elastyczności, jędrności i starzenie się skóry. W ten sposób powstają m.in. zmarszczki, czy też opadające policzki. Te efekty starzenia z powodzeniem można zatrzymać, dzięki wykorzystaniu w kuracji nowoczesnych stymulatorów tkankowych.

Efekty widoczne po zabiegu

Stymulatory tkankowe nazywa się także biostymulatorami. Już od pierwszego zabiegu widoczna jest poprawa wyglądu skóry oraz jej odmłodzenie. W zabiegach medycyny estetycznej wykorzystywane są różne stymulatory, które dostosowuje się bezpośrednio do potrzeb pacjentki. Mogą różnić się nie tylko składem, ale także specyfiką działania. Przede wszystkim wpływają na spłycenie zmarszczek mimicznych, pobudzenie aktywności komórek macierzystych, poprawienie kolorytu skóry, a także redukcję ewentualnych niedoskonałości. To w połączeniu z lepszym nawilżeniem, poprawą elastyczności i jędrności, a także ogólnej estetyki skóry twarzy sprawia, że zabieg ze stymulatorami tkankowymi ma bardzo duży wpływ na procesy antystarzeniowe. Właśnie dlatego nowoczesne kuracje ze stymulatorami tkankowymi cieszą się ogromnym powodzeniem.