Pojawiające się zmarszczki na skórze twarzy wpływają na zaburzenie jej estetyki. To klasyczny objaw starzenia się skóry, któremu można skutecznie zapobiegać, a także redukować widoczne już zmarszczki. Jedną z nich jest popularna lwia zmarszczka. Czym ona jest i jak jej się pozbyć podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej?

Czym jest lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka to nic innego jak jeden z rodzajów zmarszczki mimicznej. Tym mianem określa się pionową linię powstającą między brwiami. Może to być linia pojedyncza lub podwójna. Każdorazowo lwia zmarszczka wpływa na zaburzenie estetyki twarzy pacjenta oraz zmienia jej wygląd na bardziej „groźny”. Gdy już się pojawi, warto rozważyć konsultację z lekarzem medycyny estetycznej oraz likwidację zmarszczki. Wpłynie to korzystnie na estetykę wyglądu i wyrazu twarzy, a także na samopoczucie.

Botoks na zmarszczki

Wśród zabiegów stosowanych na lwią zmarszczkę oraz inne zmarszczki na twarzy znajdują się m.in. usługi z zastosowaniem botoksu. Botoks to inaczej toksyna botulinowa, którą wypełnia się zmiany podskórne i jednocześnie przerywa się połączenia nerwowo-mięśniowe. Brak możliwości przekazywania pomiędzy nimi impulsów wpływa na redukcję zmarszczek oraz minimalizowanie ryzyka ich występowania w przyszłości. Efekty zabiegu utrzymują się przez kilka miesięcy, po czym z powodzeniem można go powtórzyć. W tym czasie powstają nowe połączenia nerwowo-mięśniowe, które mogą powodować powstawanie kolejnych zmarszczek. Zabiegi z wykorzystaniem botoksu stosowane są na usuwanie zmarszczek oraz hamowanie procesów starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy na zmarszczki

Dużą skutecznością charakteryzują się również zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. To substancja, która na co dzień występuje w ludzkim organizmie, jednak jej stężenie maleje wraz z wiekiem. Zastosowanie kwasu hialuronowego pomaga w zwalczaniu zmarszczek, a także nadaje skórze twarzy elastyczności i jędrności. Efekty zabiegu widoczne są praktycznie od razu i mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy. To także skuteczny sposób na likwidację lwiej zmarszczki.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat metod usuwania zmarszczek na czole i innych miejscach – zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.