Są wykorzystywane od ponad 20 lat i stanowią jedną z najbardziej efektywnych metod służących poprawie wyglądu. Lasery w bezpieczny i szybki sposób usuwają przebarwienia, zamykają naczynka, pozwalają nam pożegnać się z niechcianymi tatuażami.

W nieodpowiednich rękach potrafią być jednak bardzo niebezpieczne – dlatego ogromne znaczenie ma to, kto podejmuje się wykonania zabiegu. Klinika Młodości Blanki Pawłowskiej może się poszczycić współpracą ze specjalistą z ogromnym doświadczeniem w pracy z laserami – dr Grzegorzem Kołodziejskim.

Dr Kołodziejski to lekarz dermatolog i wenerolog. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej. Na swoim koncie ma blisko 20-letnie doświadczenie w laseroterapii.
Pracuje na najnowocześniejszym sprzęcie najbardziej prestiżowych firm na rynku: Cutera, Fraksel, Palomar, Lumenis, Deca, Reliant. Duża wiedza i doświadczenie w tym zakresie pozwalają mu na przeprowadzanie nie tylko standardowych zabiegów laserowych, takich jak fotoodmładzanie, zamykanie naczyń oraz usuwanie zmian i przebarwień, ale także zabiegów skomplikowanych, do których można zaliczyć usuwanie wrodzonych znamion naczyniowych, tatuaży, dermabrazję laserową oraz laserowe zabiegi dermatochirurgiczne. Dr Kołodziejski wykonuje również zabiegi usuwania zmarszczek, blizn, rozstępów i przebarwień, na które nie działają inne metody leczenia.

Sprawdźmy, gdzie w kosmetyce wykorzystywane są lasery.

Epilacja

Inaczej depilacja laserowa. To usuwanie niechcianych włosków wraz z cebulkami. Dzięki temu nigdy ponownie już nie wyrosną. Skuteczność usuwania włosa zależy od jego grubości i koloru. Włos zostanie w 100% usunięty, gdy będzie odpowiednio gruby oraz ciemny. Dlatego też, największą skuteczność obserwujemy przy depilacji okolicy bikini, pach i łydki. W pozostałych przypadkach, włos zostanie usunięty w 85-95%, pozostaną jedynie pojedyncze, cienkie i jasne włoski, które mimo wszystko będą mało widoczne lub nie będzie ich widać wcale.

Zastosowanie nowoczesnych laserów pozwoliło znacznie skrócić czas trwania serii zabiegów. W niektórych przypadkach wystarczy już nawet jeden zabieg, jednak zwykle potrzeba ok. 3-5 zabiegów, aby trwale usunąć owłosienie. Dzieje się tak dlatego, że włosy rosną w różnym czasie i niekiedy nie da się usunąć wszystkich naraz.

Zamykanie naczynek

Zabieg laserowego zamykania naczynek polega na kierowaniu wiązki lasera na widoczne żyłki tworzące tzw. sieć czerwonych pajączków. Przyczynia się to do ich zamknięcia i zmniejszenia widoczności.

Wykorzystuje się do niego lasery o stosunkowo dużej mocy. Odpowiednio dobrane parametry pracy lasera, jak moc czy długość fali, pozwalają na selektywną absorpcję jego światła przez krew znajdującą się w naczynkach. Jest ona lokalnie podgrzewana do wysokiej temperatury, co powoduje obkurczenie całego naczynka i redukcję widoczności przez powierzchnię naskórka. Ostateczny wybór metody zamykania naczynek krwionośnych zależy od rozległości zmian, umiejscowienia, doświadczenia osoby wykopującej zabieg.

Usuwanie tatuażu, makijażu permanentnego czy przebarwień

W Klinice Młodości usuwamy tatuaże za pomocą lasera Q-switch. Jest to najwyższej klasy urządzenie do usuwania makijażu permanentnego i tatuaży, spełniające najwyższe światowe standardy. Dodatkowo można go także stosować w walce z przebarwieniami skóry oraz zmianami pigmentowymi.

Zabieg laserem Q-switch polega na ultrakrótkich impulsach światła laserowego w głąb skóry, dzięki czemu działa on tylko i wyłącznie na dany barwnik, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Poprzez zastosowanie czterech długości fali można skutecznie i selektywnie pozbyć się tatuaży – nie tylko czarnych, ale i tych w różnych kolorach.

Taki laserowy zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie pozostawia blizn, trwa od 5 do 15 min i charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji.

Laserowy peeling węglowy

Zabieg laserowym peelingiem węglowym wykonywany jest za pomocą wysokoenergetycznego lasera O-Switch. Polega na nałożeniu na twarz, szyję lub dekolt maski węglowej (a dokładniej drobinek węglowych wnikających do wszystkich zakamarków powierzchni skóry), a następnie naświetleniu ich promieniem laserowym. Drobinki absorbują energię światła laserowego, czego efektem jest oczyszczenie i zwężenie porów skóry, ujednolicenie jej kolorytu, stymulacja produkcji kolagenu, zmniejszenie stanów zapalnych oraz ustabilizowanie wydzielania sebum.

Zabieg nie jest bolesny, efekty pojawiają się szybko, bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i wyraźnie napięta. Zaleca się wykonanie 6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych.
Aby uzyskać szybsze i bardziej intensywne efekty, zalecamy łączenie z innymi zabiegami, np. mikrodermabrazją.

Zabieg ten jest doskonałą propozycją dla osób, które mają:

 • rozszerzone pory
 • wszelkiego rodzaju niedoskonałości (zaskórniki, wągry, krostki)
 • łojotok skóry
 • trądzik pospolity
 • ziemista lub szorstką cerę
 • przebarwienia
 • drobne zmarszczki
 • pierwsze oznaki starzenia się skóry

Usuwanie znamion

To działanie przeprowadzane jest najczęściej za pomocą lasera CO2. Każdy tego typu zabieg jest poprzedzony badaniem dermatologicznym. Jeżeli zmiana będzie budziła wątpliwości dermatologa – klient zostanie skierowany na badanie histopatologiczne. Badanie kontrolne jest bezpłatne, dlatego w razie wątpliwości zapraszamy do Kliniki Młodości, aby specjalista dokładnie sprawdził daną zmianę. Jeśli badanie kontrolne przebiegnie bez zastrzeżeń – lekarz wykona zabieg. Samo usunięcie trwa kilka minut i jest bezbolesne. Pielęgnacja po zabiegu polega najczęściej na wysuszaniu pozostałości po znamieniu talkiem dla dzieci. Nie jest to jednak uciążliwa pielęgnacja, więc naprawdę warto. Wiele naszych klientek dzięki temu zabiegowi pozbyło się swoich kompleksów.

Ważne!

Przeciwskazania do laseroterapii to m.in.:

 • choroby nowotworowe,
 • ciąża,
 • zakaźne zmiany skórne,
 • stosowanie leków światłouczulających,
 • menstruacja,
 • świeża opalenizna,
 • nadwrażliwość na światło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *