Nowy rok, nowa ja – to motto wielu klientek Kliniki Młodości. Styczeń może być dla ciebie motywacją do zmian, nawet jeśli wydaje ci się, że na niektóre sprawy nie masz wpływu. Jeśli twoim problemem jest nadpotliwość przyjdź do Kliniki Młodości i wspólnie z naszymi specjalistami ustal plan działania. Naprawdę – nie jesteś w sytuacji bez wyjścia.

Pocenie się

Samo pocenie się jest mechanizmem obronnym, który służy regulacji temperatury naszego ciała. Chroni nas m.in. przed przegrzaniem czy udarem słonecznym. Każdy z nas ma ok. 2 mln gruczołów potowych na całym ciele. Nie ma ich tylko na wargach. U zdrowego człowieka gruczoły te wydzielają ok. 1 litra potu dziennie.

Ważne!

Nadmierne pocenie się bywa jednak objawem choroby. Towarzyszy m.in. schorzeniom endokrynologicznym (nadczynność tarczycy, cukrzyca), gruźlicy, niektórym nowotworom i nerwobólom. Występuje również przy zmianach hormonalnych (menopauza, andropauza) i otyłości. Jeśli w twoim przypadku pocenie się wykracza poza wcześniej opisane normy – koniecznie skonsultuj się z lekarzem i wykonaj odpowiednie badania
Jak walczyć z potem?

Higiena

Brzydko pachnący pot najczęściej zatrzymuje się we włosach, dlatego warto pamiętać o depilacji pach. W tej kwestii możesz skorzystać z depilacji woskiem Lycon z oferty Kliniki Młodości. Zima to dobra pora roku na epilację, czyli usuwanie zbędnego owłosienia specjalnym laserem. Nie zwlekaj z zabiegiem.

Ogromne znaczenie w kwestii pocenia się ma również nasze ubranie. Unikaj obcisłych strojów, butów z tworzywa sztucznego. Warto pamiętać, że tkaniny naturalne takie jak: len, bawełna czy jedwab – dobrze wchłaniają pot i przepuszczają powietrze, co sprawia, że skóra mniej się poci i dłużej pozostaje świeża.

Ubranie powinno być też dopasowane do temperatury otoczenia. Częstym błędem jest zakładanie zbyt ciepłego ubrania. Skutkuje to przegrzaniem i w efekcie uciążliwym przeziębieniem.

Zabiegi kosmetyczne

Cennym orężem w walce z nadpotliwością są profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które znajdziesz w ofercie Kliniki Młodości.

Botox

Ostrzykiwanie toksyną botulinową miejsc dotkniętych hiperhydrozą, czyli nadpotliwością blokuje nerwy zaopatrujące gruczoły potowe, co zapobiega wydzielaniu przez nie potu na okres od 6 miesięcy do roku. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej sprawdzi się w walce z nadpotliwością m.in. dłoni, stóp, pach, czoła, miejsca nad górną wargą.

Termolifting mikroigłowy RF

Zabieg polega na wypaleniu gruczołów potowych. Przy RF mikroigłowej wbija się w skórę głowicę z igłami i działa wysoką temperaturą. Zabieg jest bolesny, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu. Należy wykonać dwa zabiegi w odstępie miesięcznym. Zabieg ten działa dłużej niż botoks. Jego efekty utrzymują się, co najmniej rok, potem następuje stopniowa regeneracja gruczołów potowych. Zabieg ten najczęściej służy do walki z nadpotliwością pach i dłoni. Spokojnie można z niego korzystać przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *