Marzą Ci się piękne brwi à la Kim Kardashian? Nitkowanie to opcja stworzona dla Ciebie. W praktyce to nic innego jak depilacja brwi przy użyciu bawełnianej nitki. Z pozoru proste, w rzeczywistości wymaga sporych umiejętności manualnych. Efekty są niesamowite.

Historia

Nitkowanie to metoda znana już w Starożytności. W ten sposób niechcianych włosków pozbywały się mieszkanki Chin i Indii. Dziś ta metoda powraca do ekskluzywnych salonów urody na całym świecie.

Na czym polega

Pierwszym punktem jest konsultacja, w czasie której klientka ustala z kosmetologiem jaki kształt brwi chciałaby uzyskać. Następnie za pomocą wyraźnych kresek, najczęściej białych, specjalista wyznacza obszar, w którym chciałby usunąć włosy.  Samo nitkowanie to usuwanie owłosienia za pomocą skręconych bawełnianych nici, które rolowane w pobliżu niechcianych włosków wyrywają je z cebulkami. Na zakończenie zabiegu kosmetolog wykonuje delikatny masaż, aby rozluźnić skórę.

Zalety

Nitkowanie najczęściej jest stosowane do depilacji brwi, ale klientki salonów urody coraz częściej korzystają z tej techniki, aby pozbyć się zbędnego owłosienia również na: brodzie, policzkach, szyi, pod nosem, a nawet na całej twarzy. Wszystko dlatego, że to jedna z najmniej inwazyjna metoda depilacji. Włoski są wyrywane z cebulkami, ale nie stosujemy do tego, żadnych podrażniających skórę substancji chemicznych.

Podczas tradycyjnej regulacji brwi pęsetą wyrywamy ok.15-20 grubych, czarnych włosków. Setki cienkich i jasnych włosków pozostają nietknięte, a to one często zaburzają idealną linię brwi. Dopiero nitkowanie umożliwia pozbycie się tzw. meszku.

Praktyczne informacje

W zależności od liczby włosków do wyrwania zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.  Efektami możemy się cieszyć od dwóch do czterech tygodni.

Cena

Zabieg ten nie jest drogi. W Klinice Młodości nitkowanie brwi kosztuje 39 zł, brody – 20zł, policzków – 40 zł, wąsika – 29 zł, szyi – 39 zł. Depilacja całej twarzy to koszt w wysokości 89 zł.

Uwaga

Nitkowanie to zabieg wymagający niezwykłej precyzji i doświadczenia, dlatego nigdy nie decyduj się na wykonanie go w przypadkowym miejscu.

Zobacz jak wygląda nitkowanie w Klinice Młodości:

https://www.instagram.com/p/BmvBfDJlUY-/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again