Zabieg ten robi furorę za granicą. Teraz coraz śmielej przebija się także w Polsce. W praktyce to nic innego jak wykorzystanie urządzeń do makijażu permanentnego czy akupunktury w zabiegach kosmetycznych. Choć mikronakłuwanie na pierwszy rzut oka mogą przerażać – to zapewniamy, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

Dla kogo?

Skin needling to doskonała propozycja dla wszystkich tych, których problemem są:

  • zmarszczki np.: kurze łapki, zmarszczka palacza, bruzda nosowo-wargowa, czy bruzdy na czole
  • rozszerzone pory
  • łysienie
  • zmęczona, obwisła skóra twarzy
  • przebarwienia np.: piegi, czy plamy starcze
  • blizny np.: potrądzikowe, pooparzeniowe, rozstępy.

Na czym polega zabieg?

Zabieg ten polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry sterylną igiełką w leczony obszar, powodując mikrourazy.

Brzmi strasznie? Bez obaw – zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Najczęściej odczucia znacznie łagodzi maść znieczulająca np. Emla. Dzięki temu Skin needling jest bezpieczny i bezbolesny. Cały zabieg trwa od 30 do 50 min. Zaraz po nim skóra może być lekko zaczerwieniona, a na leczonym obszarze mogą pojawić się drobne strupki. Przy odpowiedniej pielęgnacji i stosowaniu specjalnych preparatów stan ten powinien minąć po trzech dniach.

Skin needling wykorzystuje naturalne mechanizmy obronne organizmu. Wykonane za pomocą igły mikrourazy stymulują skórę do produkcji kolagenu. Jest to szczególnie pożądany proces w obszarach, gdzie wystąpił zanik tego cennego białka, czyli w miejscu powstania zmarszczek czy blizn. Dzięki Skin needling skóra jest sprężysta, jędrna i gładka.

Ten zabieg może przynieść niesamowite efekty w walce z przebarwieniami. Mikronakłuwania pobudzają produkcję melaniny, czyli naturalnego pigmentu naszej skóry. Proces ten przyczynia się do odbudowy melanocytów, czyli komórek pigmentowych w skórze. Taka kuracja działa nie tylko na piegi i plamy starcze, ale także białe plamki. Po zabiegu skóra stopniowo wraca do naturalnego, jednolitego odcienia.

Efekty

Gładką, jednolitą i sprężystą skórą będziesz mogła cieszyć się przez kilka miesięcy po zabiegu. Jeśli twoim problemem są głębokie zmarszczki i blizny zaleca się powtarzanie zabiegu, co pół roku.

Zabiegi z tej serii w Klinice Młodości Wśród naszych klientek zabieg ten najczęściej jest stosowany w celu likwidacji zmarszczek np. lwiej bruzdy, bruzdy nosowo-wargowej, kurzych łapek, czy liftingu całej twarzy. Panie coraz śmielej wykorzystują tę metodę w walce z
głębokimi bliznami, czy rozstępami.

Cena Skin needlingu waha się od 250zł za likwidację pojedynczych zmarszczek, do 1000 zł za likwidację głębokich blizn.

Z jakimi zabiegami możesz łączyć Skin nedling?

Po nakłuwaniu skóra jest szczególnie podatna na działanie substancji aktywnych. Wykorzystaj to . Jeśli chcesz spotęgować efekt mikronakłuwania – połącz zabieg z aplikacją osocza bogato-płytkowego, czy odżywczych koktajli do mezoterapii.