Skóra na Twojej twarzy straciła gęstość, policzki opadły, a twarz nabrała smutnego i zmęczonego wyglądu? Marzysz, by nadać jej nowy, świezy wygląd bez użycia skalpela? Sprawdź stymulatory tkankowe – produkty pomocne w uzyskaniu pięknego i naturalnego wyglądu owalu twarzy bez konieczności przebycia rekonwalescencji.
Stymulatory tkankowe – czym są?
Jeszcze nigdy wcześniej kobiety na całym świecie nie korzystały tak chętnie z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Jest to spowodowane nie tylko powszechną normalizacją poprawiania wyglądu, ale i również bezpieczeństwem aplikacji produktów oferowanych przez gabinety kosmetologiczne i ich nowatorskim działaniem.
Jednym z częściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej jest poprawianie owalu twarzy za pomocą stymulatorów tkankowych. Dzięki niemu skóra wygląda na gładszą i jędrniejszą, młodszą i atrakcyjniejszą. Zmarszczki znikają, przebarwienia przestają być widoczne, a twarz zyskuje promienny i świeży wygląd. Celem stymulatorów tkankowych jest odbudowanie struktury starzejącej się skóry za pomocą odnowy i biorestrukturyzacji. Proces ten możliwy jest poprzez silną stymulację fibroblastów produkujących kolagen i elastynę – białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry.
Różne rodzaje stymulatorów
Na rynku kosmetycznym istnieje szereg producentów stymulatorów tkankowych, którzy oferują produkty o najróżniejszym zastosowaniu przeznaczonych do iniekcji. Różnią się one między sobą konkretnymi wskazaniami, pożądanymi efektami, trwałością, składem i mechanizmem działania. Osoba wykonująca zabieg dobiera produkt również pod jakość skóry pacjenta i jego oczekiwania. Do ich produkcji wytwarza się takie substancje jak m.in. kwas hialuronowy, aminokwasy, polinukleotydy, kwas L-polimlekowy.
Stymulatory tkankowe często mylone są z wypełniaczami, które dają co prawda natychmiastowy efekt, jednak nie utrzymują tak długo. Długofalowy efekt stymulatorów możliwy jest dzięki pobudzeniu komórek do odnowy, zainicjowaniu trwałych procesów przebudowy skóry, zmiany jej struktury i zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co skutkuje naturalnym wyglądem twarzy bez efektu przerysowanych i groteskowych rysów twarzy.